Karahindiba Nedir Hakkında Bilgi

Karahindiba Nedir

Karahindiba anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karahindiba Nedir, Karahindiba Ne Anlama Gelir, Karahindiba Ne Demektir, Karahindiba Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karahindiba ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karahindiba Anlamı

Bileşikgillerden (Asteraceae) familyasından, sütümsü bir özsu içeren çok yıllık otsu bir bitki. Ana yurdu Avrasya’dır. Derine inebilen kazık biçiminde bir kökü vardır. Düzgün ve içi boş bir boruyu andıran gövdesi ve her gövdede tek olan sarı renkli çiçeği yer alır. Bir ucu tüylü meyvelerinin her biri bir tohum içerir ve meyvelerin tümü bir aradayken küremsi bir biçim alır. İlkbahar ve sonbaharda yoğun biçimde çiçek açar. Genç yapraklar sebze olarak yenebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Karahindiba Nedir Karahindiba ödev ara Karahindiba kelime anlamı Karahindiba sözlükte ara Karahindiba ansiklopedi bilgi bankası ara Karahindiba ne demek Karahindiba neye denir

Karahindiba ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver