Karaciğer Nedir Görevi Hakkında Bilgi

Karaciğer Nedir Görevi

Karaciğer Nedir Görevi Karaciğerin Görevleri nelerdir
Karaciğer anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karaciğer Nedir, Karaciğer Ne Anlama Gelir, Karaciğer Ne Demektir, Karaciğer Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karaciğer ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karaciğer Anlamı

Omurgalı hayvanlarda sindirime yardım eden bir madde (safra) salgılayan ve glikojen depolayan organ. Vücudun en büyük organı olup ağırlığı 2 kg kadardır. Bağırsaktan gelen kanın hepsi ilk olarak karaciğerden geçer. Orada besin maddeleri emilir ve daha sonra esas dolaşım sistemine katılır. Karaciğer içerisinde kılcal damarlara benzeyen alanlara gelen kan, karaciğer hücreleriyle doğrudan ilişkiye geçerek, besin maddelerini onlara verir. Bu hücreler tarafından besin maddeleri depo edilir, bir süre saklanır ya da diğer moleküllerle değiştirilir. Karaciğer hücreleri, belirli zehirli maddelerin toksik etkilerini, onları parçalayarak ya da molekül yapılarını değiştirerek etkisiz hâle getirir.

Konu ile ilgili aramalar: Karaciğer Nedir Karaciğer ödev ara Karaciğer kelime anlamı Karaciğer sözlükte ara Karaciğer ansiklopedi bilgi bankası ara Karaciğer ne demek Karaciğer neye denir

Karaciğer ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver