Karaciğer Kisti Ameliyatı, Karaciğer Kisti Ameliyatı Nasıl Yapılır, Karaciğer Kisti Kapalı Ameliyat

karaciğer kisti nasıl tedavi edilir, karaciğer kisti tedavisi, karaciğer nasıl tedavi edilir, karaciğer tedavi yöntemleri

Karaciğer tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Karaciğer kisti tedavisi için artık tek kesinden kapalı ameliyat yapılması mümkünleşti. Karaciğer tedavisi için kolları sıvayan uzman doktorlar, denedikleri yeni yöntem ile %100 başarı sağladılar. Karaciğer hastalıklarının son yıllarda artmasına bağlı olarak tedavi yöntemlerinde geliştirme yapan uzmanlar, bilhassa kist alımı için yeni bir yöntem deneyerek başarı oranlarını yüksek seviyeye çıkardılar.

Türkiye’de yaşayan karaciğer hastasına uygulanan bu yöntem, hastanın tüm şikayetlerinden kısa bir sürede kurtulmasını sağladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İlhan Karabıçak, karaciğerde bulunan kisti, tek kesiden kapalı ameliyat uygulayarak aldı. Tek kesiden kapalı ameliyatın (SILS yöntemi) dünyada ilk kez uygulandığını açıklayan Yrd. Doç. Dr. Karabıçak, yöntemin tehlikeli olmasından dolayı bu zamana kadar kimsenin uygulama cesareti göstermediğini de dile getirdi.

Karaciğer kisti kedi ve köpek gibi hayvanların bağırsaklarında bulunan parazitlerin insan vücuduna girmesi sonucu oluşmaktadır. Hastalık belirtisi, karın bölgesinde meydana gelen şiddetli ağrılardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver