Karaca Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Karaca Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Karaca anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karaca Nedir, Karaca Ne Anlama Gelir, Karaca Ne Demektir, Karaca Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karaca ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karaca Anlamı

Çiftparmaklıların geyikgiller familyasından bir memeli (Capreolus capreolus). Avrupa ve Asya’da yaşar. Türkiye’de ise kuzey kesimdeki ormanlık bölgelerde bulunur. Erkek karaca (teke) ortalama 130 cm. boyunda, 75 cm. yüksekliğinde, 20-25 kg. ağırlığındadır. Dişisi erkeğinden daha zayıf yapılıdır. Karacalar güzel görünüşlü, değerli av hayvanlarıdır. Bacakları uzun ve incedir. Postları yazın kırmızımtırak, kışın ise gri renkte olur. Yalnız erkeklerinde bulunan boynuzlar üçer uçludur. Ormanlarda aile hâlinde yaşar, otlarla, yapraklı ağaçların tomurcukları ve genç sürgünleriyle, tahıllarla, meyvelerle vb. maddelerle beslenirler. Kışın sürüler oluştururlar. Ömürleri ortalama 15-16 yıldır.

Konu ile ilgili aramalar: Karaca Nedir Karaca ödev ara Karaca kelime anlamı Karaca sözlükte ara Karaca ansiklopedi bilgi bankası ara Karaca ne demek Karaca neye denir

Karaca ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver