Kara Üzümün Faydaları, Kara Üzümün Yararları, Üzüm Faydaları

üzüm hangi hastalıklar iyi gelir, üzüm neye iyi gelir, üzümün faydası, üzümün sağlığa faydaları

Üzümün faydaları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kütük ve asmalarda yetişen bir meyve olan üzüm, başta çekirdeği olmak üzere sağlığımıza mütenevvi yararlar sağladığı için mütehassıs kişiler tarafından da tüketilmesi önerilmektedir. Bilhassa mide zayıflığı çekenler üzümü çekirdeği ile birlikte tüketmelidir diye uzmanlar, yaz aylarının sevilen meyvesinin diğer faydalarından da şöyle bahsettiler.

Üzümün yararları

 

İçeriğinde barındırdığı şeker, asit, kalsiyum, demir, iyot, fosfor, potasyum, A, B, ve C vitamini gibi besin öğeleri ile sağlığa sayısız fayda katan üzüm, beyin ve sinir metabolizmasını destekleyen en önemli meyvelerden bir tanesidir. Bilhassa gergin sinirler için birebir olan üzüm, öğle yemeğinden sonra bir miktar düzenli olarak yenmelidir. Öğle yemeğinden sonra yenilen üzüm aynı zaman da günün geri kalan kısmını enerjik bir şekilde geçmesini sağlar.

Kansızlıktan yana sorunlar yaşıyorsanız düzenli olarak çekirdekli üzüm yemelisiniz. Unutmayın üzüm hem kendisi hem de çekirdeği ile şifa dağıtan bir meyvedir. Kansızlık için ilaç kullanmak yerine düzenli olarak çekirdekli üzüm yerseniz bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Üzüm ürenin vücutta birikmesini de önler. Aynı zamanda gebe kadınlar tarafından da sıkça tüketilmesi gerekenler arasındadır. Ancak şeker hastaları mümkün oldukça üzümden uzak durmalıdır.

Kara üzümün faydaları

 

Üzümün beyazı kadar karası da oldukça faydalıdır. Kara üzümün yararları ise şöyledir;

Bazı karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelerek, karaciğerin çalışmasını hızlandırır. Mideye zarar vermeden böbreklerinde hızlı çalışmasına katkıda bulunur.

Kara üzüm vücutta bulunan fazla yağları eritir, vücudu dirençli hale getirir, cildin taze görünmesini sağlar, bağırsak metabolizmasını hızlandırır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver