Kara Delik Nedir Hakkında Bilgi

Kara Delik Nedir

Kara Delik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kara Delik Nedir, Kara Delik Ne Anlama Gelir, Kara Delik Ne Demektir, Kara Delik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kara Delik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kara Delik Anlamı

Çok kuvvetli bir çekim alanına sahip olduğundan, çevresindeki uzayın rölativistik bükülmesi kendi üzerine örtülü bir çekim alanı oluşturan gökcismi. Bir başka deyişle, kara delik, içinden parçacıkların ve fotonların kaçmasına izin vermeyecek kadar güçlü bir çekim alanı oluşturan gökcismidir. Kara delikler, çok büyük yıldızların evriminin son aşamasıdır. Kara deliğin ortasında birkaç kilometre genişliğinde son derece yoğun bir yıldız ksı bulunur. Çok güçlü çekim alanından ötürü ışığın bile uzaklaşamadığı kara delikler başka gök cisimlerine yaptıkları çekim etkileriyle ve kendilerine çarpan maddelerden yayılan x ve gamma ışınlarıyla tanınırlar. Evrenin, sonunda tek bir kara deliğe dönüşeceği öne sürülmüştür.

Konu ile ilgili aramalar: Kara Delik Nedir Kara Delik ödev ara Kara Delik kelime anlamı Kara Delik sözlükte ara Kara Delik ansiklopedi bilgi bankası ara Kara Delik ne demek Kara Delik neye denir

Kara Delik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver