Kara Cisim Nedir Hakkında Bilgi

Kara Cisim Nedir

Kara Cisim anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kara Cisim Nedir, Kara Cisim Ne Anlama Gelir, Kara Cisim Ne Demektir, Kara Cisim Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kara Cisim ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kara Cisim Anlamı

Üzerine gelen bütün ışınımı soğuran, yansıtıcı gücü olmayan cisim. Termodinamikte önemli yeri olan kara cisim, gerçekte yoktur ve kuramsal olarak düşünülmüştür. Ancak, pratikte duvarları sabit sıcaklıkta tutulan ve küçük bir deliği olan deney cisimleriyle kara cisme çok yakın sonuçlar alınmıştır. Kara cismin her sıcaklık derecesinde yaydığı ısı ışınımının belli bir maksimum enerji düzeyi vardır. Sıcaklık arttıkça bu maksimum değerler kısa dalga boyu bölgesine kayarlar. Isıtılan cisimlerin renk değişimine uğraması bununla açıklanır. Düşük sıcaklıklarda uzun dalga boyu bölgesinde bulunulduğu için ışınımın küçük bir bölümü gözle algılanırken cisim ısıtıldıkça maksimum şiddetler kısa dalga boyuna kayar ve önce koyu kırmızı, sıcaklık arttıkça da parlak kırmızı, sarı ve nihayet beyaz renk gözükür.

Konu ile ilgili aramalar: Kara Cisim Nedir Kara Cisim ödev ara Kara Cisim kelime anlamı Kara Cisim sözlükte ara Kara Cisim ansiklopedi bilgi bankası ara Kara Cisim ne demek Kara Cisim neye denir

Kara Cisim ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver