Kar Nedir – Kar Nasıl Oluşur Hakkında Bilgi

Kar Nedir – Kar Nasıl Oluşur

Kar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kar Nedir, Kar Ne Anlama Gelir, Kar Ne Demektir, Kar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kar Anlamı

Buz kristallerinden oluşan, parlak, beyaz, katı ve genellikle altıgen biçimli yağış türü. Atmosferik su buharının 0°C’den daha aşağı bir sıcaklıkta donması durumunda buz kristalleri oluşur ve buz kristalleri yere tek parça hâlinde düşer. Eğer bu tek parça hâlindeki buz kristalleri bir araya gelirse kar tanesi hâlinde yere ulaşır. 0°C’den aşağı sıcaklıklarda kar tanesi daha küçük, 0°C’den yukarı sıcaklıklardaysa kar tanesi daha büyüktür. Karın rengi normalde buz kristallerin yansıttığı ışık nedeniyle beyazdır, ama eğer atmosferde asılı duran ya da gezen kirleticiler varsa, kar rengi o kirleticilerin renginde sarı ya da kırmızımsı olabilir. Kar, güneş radyasyonunu derinlik ve yoğunlukla ters orantılı olarak geçirir. Termal iletkenliği, yoğunluğunun bir fonksiyonudur ve iletkensizliği kar içerisinde kalan havaya bağlıdır. Kar tabakası gelen güneş radyasyonunun hemen hemen tamamını yansıttığı için, genelde sıcaklığı 0°C’den yukarı çıkmaz. Kar ve kar örtüsü birçok yerde iklim özelliklerini belirleyen bir etkendir.

Konu ile ilgili aramalar: Kar Nedir Kar ödev ara Kar kelime anlamı Kar sözlükte ara Kar ansiklopedi bilgi bankası ara Kar ne demek Kar neye denir

Kar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver