Kaplumbağa Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kaplumbağa Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kaplumbağa anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kaplumbağa Nedir, Kaplumbağa Ne Anlama Gelir, Kaplumbağa Ne Demektir, Kaplumbağa Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kaplumbağa ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kaplumbağa Anlamı

Sürüngenler (Reptilia) sınıfının, kaplumbağalar (Chelonia) takımındaki hayvanlara verilen genel ad. Vücutları yalnızca önde ve arkada açıklık bırakacak şekilde kemik plâkalarla örtülmüştür. Boyun, baş ve kuyruk, çok defa bu kemik kutunun içine çekilebilir. Bazı kaplumbağalarda kemik plâkalar bulunmaz; bunun yerine kalın bir deri bulunur. Vücudun diğer kısmı pullarla örtülüdür. Süngerimsi yapıdaki akciğerleri kendine özgü kaslarla solunumu gerçekleştirir. Kural olarak karada yaşayanları otçul, suda yaşayanları etçildir. Hepçil beslenenleri de vardır. Kaplumbağalar, insanlar için tehlikeli olan ve dizanteriye neden olan bir bakteri taşırlar. Bu nedenle kaplumbağalara dokunduktan sonra ellerin iyice yıkanması zorunludur. Tüm kıt’alara yayılmışlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Kaplumbağa Nedir Kaplumbağa ödev ara Kaplumbağa kelime anlamı Kaplumbağa sözlükte ara Kaplumbağa ansiklopedi bilgi bankası ara Kaplumbağa ne demek Kaplumbağa neye denir

Kaplumbağa ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver