Kaplan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kaplan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kaplan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kaplan Nedir, Kaplan Ne Anlama Gelir, Kaplan Ne Demektir, Kaplan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kaplan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kaplan Anlamı

Kaplan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Memeliler (Mammalia) sınıfının, yırtıcılar (Carnivora) takımının, kediler (Felidae) familyasında Asya’ya özgü türlere verilen genel ad. Boyları, erkekte kuyruk dâhil 225-280 cm kadardır. Dişiler biraz daha küçüktür. Genellikle tek başlarına yaşarlar. Memelilerin en yırtıcı türüdür. On metre kadar sıçrayabilirler. Daha çok sazlık yerlerde bulunurlar. Suyu çok sever ve iyi yüzerler. Soğuğa karşı iyi uyum sağlarlar ve -45°C’de bile hareketlidirler. Özellikle geyiklerle, ayrıca kemiriciler, kurbağalar, sığırlar ve ender olarak fil, gergedan, çekirge, balık, timsah, kirpi ve kaplumbağalarla beslenirler. Günde 7-8 kg ete gereksinim duyarlar. Bir defada 50 kg kadar et yiyebilirler. Yirmi beş yıl kadar yaşarlar. Asya’da (Anadolu’dan Sibirya’ya ve Sumatra’ya kadar) yaygındırlar. Soyları hızla tükenmektedir. Türkiye’de en son olarak Güneydoğu Anadolu bölgesinde 1970 yılında görülmüşlerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Kaplan Nedir Kaplan ödev ara Kaplan kelime anlamı Kaplan sözlükte ara Kaplan ansiklopedi bilgi bankası ara Kaplan ne demek Kaplan neye denir

Kaplan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver