Kapitalizm Nedir Hakkında Bilgi

Kapitalizm Nedir

Kapitalizm anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kapitalizm Nedir, Kapitalizm Ne Anlama Gelir, Kapitalizm Ne Demektir, Kapitalizm Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kapitalizm ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kapitalizm Anlamı

Üretim araçlarının az sayıda kişinin elinde toplandığı ve kontrol edildiği, kaynakların ve servetin serbest pazar işleyişi içinde elde edildiği, kâr etmenin en büyük amaç olduğu ekonomik sistem. Kapitalizme özel teşebbüs, serbest piyasa sistemi, anamalcılık ve piyasa ekonomisi gibi isimler de verilmektedir. Kapitalist sistem, bireycilik ve liberalizm görüşleri üzerine kurulan ekonomik bir sitemdir. Bu sistemde devletin rolü alt yapı hizmetlerini yerine getirmek ve toplumun güvenliğini sağlamaktan ibarettir. Batı Avrupa Ülkeleri, ABD ve Japonya dünyadaki başlıca kapitalist ülkelerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Kapitalizm Nedir Kapitalizm ödev ara Kapitalizm kelime anlamı Kapitalizm sözlükte ara Kapitalizm ansiklopedi bilgi bankası ara Kapitalizm ne demek Kapitalizm neye denir

Kapitalizm ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver