Kaos Nedir Hakkında Bilgi

Kaos Nedir

Kaos anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kaos Nedir, Kaos Ne Anlama Gelir, Kaos Ne Demektir, Kaos Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kaos ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kaos Anlamı

Evrenin yaratılmadan önceki karmaşık durumu. İ.Ö. 8. yüzyılda yaşamış olan Yunan şairi Hesiodos, benzerlerine daha önceki uygarlıklarda rastladığımız ama elbette onlardakinden daha gelişmiş mitolojik bir evren açıklaması yaparken, başlangıçta yalnızca kaousun yani esneyen boşluğun, sonsuz karmaşık düzenin bulunduğunu, bu düzenden ilkin Gaia’nın yani Yer’in çıktığını bildiriyor, böylece karmaşık bir oluşum açıklaması yapıyordu. Evrenle ilgili ilk felsefî açıklama diye değerlendirilen bu açıklamadan sonra, Kaos kavramı giderek genel anlamda düzensizliği anlatmaya, düzene ve birliğe karşıt olarak karmaşık ve dağınık olanı belirlemeye başladı.

Konu ile ilgili aramalar: Kaos Nedir Kaos ödev ara Kaos kelime anlamı Kaos sözlükte ara Kaos ansiklopedi bilgi bankası ara Kaos ne demek Kaos neye denir

Kaos ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver