Kanunların Ruhu Üstüne Nedir Hakkında Bilgi

Kanunların Ruhu Üstüne Nedir

Kanunların Ruhu Üstüne anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kanunların Ruhu Üstüne Nedir, Kanunların Ruhu Üstüne Ne Anlama Gelir, Kanunların Ruhu Üstüne Ne Demektir, Kanunların Ruhu Üstüne Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kanunların Ruhu Üstüne ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kanunların Ruhu Üstüne Anlamı

Fransız yazarı Montesquieu’nün yapıtı. Yapıt, yazarının adı belirtilmeden, 1748′de yayımlandı. Yazarın yaptığı düzeltme ve eklerle yapılan basımı ölümünden 3 yıl sonra, 1758′de çıktı. Yapıtta yer alan önsözle, her biri 15 ya da 20 bölüme ayrılmış 31 kitapçıkta, yasalarla bu yasaları belirleyen hükümet, askerî güç, politik yapı, vergiler, iklim, töreler, ticaret, para, halk, din gibi ögeler arasındaki ilişkiler açıklanır. Yapıt, miras konusundaki Roma yasaları, Fransız medeni kanunları ve derebeylik kanunları üzerine bir incelemeyle tamamlanır. Bu incelemesinde yazar, yasaların kaynağını bulmaya çalışır. Ona göre demokrasi erdem, monarşi şeref, despotluk korku ilkesine dayanır. Yazar, işkenceye, köleliğe ve bağnazlığa karşıdır. Bu yapıt Fransız Devrimi’ni hazırlayan ögelerden biri olarak kabul edilir.

Konu ile ilgili aramalar: Kanunların Ruhu Üstüne Nedir Kanunların Ruhu Üstüne ödev ara Kanunların Ruhu Üstüne kelime anlamı Kanunların Ruhu Üstüne sözlükte ara Kanunların Ruhu Üstüne ansiklopedi bilgi bankası ara Kanunların Ruhu Üstüne ne demek Kanunların Ruhu Üstüne neye denir

Kanunların Ruhu Üstüne ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver