kantaron cilde iyi gelirmi-sarı kantaronun sağlığa ve cilt için faydaları yararları Hakkında Bilgi

Aşağıda kantaron cilde iyi gelirmi-sarı kantaronun sağlığa ve cilt için faydaları yararları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

kantaron cilde iyi gelirmi-sarı kantaronun sağlığa ve cilt için faydaları yararları

Sarı Kantaron;
30-80 cm yükseklikte,tüysüz,.ok yıllık otsu bir bitkidir.Yaprakalrı karşılıklı ve sapsızdır.Çiçekleri parlak ve sarı renklidir.Avrupa’da,Kuzey Afrika’da,Batı Asya’da doğal olarak yetişir.

Sarı Kantaronun Kullanım Bilgileri;
Huzursuzluk ve uykusuzluk durumlarında rahatlatıcı özelliktedir.Anadolu’da yaygın olarakyetişen ve “binbirdelikotu” olarak tanınan bu bitkinin geleneksel kullanımı oldukça yaygındır.

Sarı Kantaronun Kullanım Tavsiyeleri;
Yüksek miktarlarda ışığa karşı hassasiyet oluşturur.Çok insan depresyona karşı bu bitkiyi çay yapıp içmektedir.Ancak bu konuyla ilgili etken madde olan hiperisin suda ancak yüzde 3 oranında erirken,esas alkol içinde çözünmektedir.Bu nedenle alkol içinde çözündürülmüş hapları ve çayı,depresyon amaçlı kullanımda aynı etkiye sahip değildir.

Kantaron bitkisinden elde edilen kantaron yağının özellikle yaralar konusunda çok faydalı özellikleri bulunuyor.Zeytinyağının insan sağlığına yararını biliyoruz.Kantaron yağıda tıpkı zeytinyağına benzer şekilde onun kadar etkili ve yararlı yağdır.Eski çağlardan beridir faydalanılmakta olunan kantaron yağının her evde ekmek,su gibi bulunması gereken faydalı yağdır.Kantaron yağı bir çok araştırmaya konu olmuş oldukça faydalıdır.
Kantaron yağının faydaları:
-Yaralar konusunda kantaron yağının mucizevi etkileri bulunuyor.Kesik,açık yara,derin yara her türlü yarayı iyileştirici özelliği bulunuyor.
-Antiseptik özelliği bulunuyor.Bunu biraz açmak gerekirse yaraların mikrop kapmasını önlüyor diyebiliriz.
-İltihap önleyicidir.
-Yaralardan dolayı ağrı görülüyorsa ağrının dinmesini sağlar.
-Yaranın çabuk iyileşmesini sağlar bunun sebebi ise hücre yenileyici olmasıdır.
-Pişik görülen bebeklerde sorunu giderir.
-Cilt bakımında da faydalıdır.Pürüzsüz cilt isteyenler kantaron yağını kullanabilir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver