Kansızlık İçin, Kansızlık İçin Bitkisel Tedavi, Kansızlık İçin Doğal Tedaviler

kansızlık için ne yapmak gerekir, kansızlık için ne yapmalı, kansızlık için ne yemeli, kansızlık için yenmesi gerekenler

Kansızlık için ne yapılmalı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kansızlık kaliteli yaşama olanağını elimizden alan bir sorundur. Aşırı güç kaybı olduğunda kendini gösteren kansızlık, soluk bir görünüme de sahip olmamıza neden olur. Kansızlık yani anemi demir, vitamin ve protein bakımından yetersiz beslenmeden, alyuvarların azalmasından yada kemik iliği sorunlarından meydana gelir.

 

Kansızlık için ne yapmak gerekir diyorsanız, öncelikle günlük beslenme alışkanlığınızı gözden geçirmelisiniz. Doğru ve düzenli beslenmek bu hastalığın yok edilmesinde en önemli etkendir. Yeteri kadar protein, vitamin ve demir almanız gerekir. Vücudunuzun bunlardan eksik kalmaması için günlük bir porsiyon et (beyaz ette olabilir), böbrek, karaciğer, sakatat, süt, yeşil yapraklı sebzeler, muz, kara üzüm, erik, çilek, üzüm, soya, kabak, soğan, pirinç, beyaz ekmek, fındık, tahıl, balık, fasulye, havuç, turp ve özellikle de pekmez tüketmelisiniz.

Pekmez en çok kan yapan besindir, bu nedenle kansızlık sorunu olanların bol bol pekmez yemeleri önerilir. Pekmez kadar kan yapan bir diğer önemli yiyecekte dalakdır. Dalağı taze ve kanlı olarak tüketmelisiniz.

Kansızlık için yapılması gerekenler arasında günlük ılık duşlarda yer alır. Her gün, ılık su ile başladığınız duşunuza soğuk su ile son verin. Haftada bir kez sıcak buhar banyosu da anemi sorununa iyi gelmektedir. Güneş ışığı alyuvarların çoğalmasını sağlar, güneşten yoksun kalmayın. Doğru nefes egzersizleri yapın ve her gün yürüyün.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver