Kansızlığa Bitkisel Çözüm, Kansızlığa Bitkisel Tedavi, Kansızlığa Çözüm

kansızlığa ne iyi gelir, kansızlığa neler iyi gelir, kansızlık doğal çözüm, kansızlık doğal tedavi

Kansızlığa meyve suyu iyi geliyor

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kansızlık sorunu yaşamamak için besinlerden demir almak gerekli. Demirden yoksun bir beslenme malesef kansızlık sorununa neden olmaktadır. Besinlerden demir alımını kuvvetlendirmek için C vitamininin bol bol tüketilmesini söyleyen uzmanlar kansızlık sorununa en büyük etki meyve suyudur diyorlar.

 

 

Kansızlığa bağlı demir eksikliği geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabilir. Bu sorunlara karşı önlem almak için C vitamini bakımından zengin olan meyve suları tüketmelisiniz.

Kandaki kırmızı kan hücrelerinin azalması sonucu ortaya çıkan kansızlık demir eksikliğine neden olmaktadır diyen, Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyabettik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç bu sorunun daha çocuk çocukluk, ergenlik ve gebelik döneminde kendini gösterdiğini söylüyor.

Hem hayvansal hemde bitkisel ürünlerde bolca bulunan demir, C vitamini bakımından zengin olan besinlerle birlikte alınırsa demirin vücut tarafından emilimi daha kuvvetli oluyor. C vitamini bakımından zengin olan portakal, ananas, greyfurt ve limonata demir emilimini arttırmaktadır. Kansızlıktan korunmak ve kansızlığa karşı önlem almak için her yaş grubunun bol bol meyve suyu tüketmesi gerekli.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver