Kanser Neden Olur, Kanser Nedenleri, Kanser Nedenleri Nelerdir

kanser olma nedenleri, soğuk algınlığı belirtileri, soğuk algınlığı hastalığı,

Soğuk algınlığı kansere neden olabilir

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kış aylarının en sık rastlanan hastalıklarından biri olan soğuk algınlığının kansere neden olabileceğini hiç düşündünüz mü? Kış mevsimi geldiği zaman hastalıklar kapımızdan ayrılmaz. En çokta soğuk algınlığı ve grip kapımızı çalar.

 

Kış soğuklarından korunmak için kalın kalın giyinmek ve bol bol vitamin almak gerekir. Vitaminsiz vücutta bağışıklık sistemi güçlü olmadığı için hastalıklar yakamızı bırakmaz. C ve D vitamini özellikle bağışıklığı güçlendirmek için en önemli vitamin gruplarındandır.

D vitamini besinlerden alınabildiği gibi güneş ışınlarından da vücudumuza girer. Kış mevsiminde güneş ışınlarının azalması D vitamini ihtiyacımızı daha da arttırır. Çünkü D vitaminini en çok güneş ışınlarından sağlarız. Kış mevsiminde güneş ışınlarının azalması soğuk algınlığının ortaya çıkmasına neden olur. Soğuk algınlığının D vitamini eksikliğine bağlı olmasından dolayı da kansere yakalanma riski bulunuyor.

D vitamini vücut tarafından üretilmez. Neredeyse çoğu hastalıklar D vitamini eksikliğinden doğuyor. Kış mevsiminde ortaya çıkan soğuk algınlığı da kanser gibi önemli hastalıkları tetikliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver