Kanser Hastalığı, Kanser Nedeni Gıdalar, Kanser Nedir

kansere sebep gıdalar, kansere sebep olan besinler, kanseri tetikleyen besinler,

Kanser Riskini Tetikleyen Besinler

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde kanser hastalığı çok yaygınlaşmış durumda. Eski çağlarda kanser hastalığı şimdiye oranla daha azdı. Fakat eski zamanlada kanser hastalığının da şimdi olduğu gibi tedavisi yoktu. Kanser hastaları yedikleri vede içdikleri bütün besinlere dikkat etmeli vede çok sağlıklı beslenmeliler. Birde kanser hastalarının uzak durması gereken gıdalarda var. Bizlerde bu nedenle kanser hastalarının uzak durması gereken besinleri belirtiyoruz…

Sosisli Sandviç… Zira içinde çok fazla nitrat vardır. Kanser koruma koalisyonu, çocukların ayda 12 adetten fazla sosisli sandviç yememelerini önermektedir. Sosisli sandviçsiz yapamıyorsanız, sodyum nitratsız yapılan cinsini satın alın.

İşlenmiş et ve domuz pastırması… Sosisli sandviçte, domuz pastırmasında ve diğer işlenmiş etlerde bulunan aynı yüksek sodyum nitrat aynı şekilde kalp hastalığı riskini yükseltir. Domuz pastırmasında doymuş yağın aynı şekilde kanserde payı olur.

Yağda kızarmış şekerli çörek veya lokma… Lokmalar kansere yol açan çiftli dertlerdir. Birincisi, bunlar beyaz undan, şekerden ve hidrojene yağdan yapılır, sonra yüksek ısıda kızartılır. Bunlar, belki de kanser riskini arttırmak için yiyebileceğiniz en kötü yiyecektir

Kızarmış patates Lokmalar gibi, kızarmış patates de hidrojene yağdan yapılır, sonra yüksek ısıda kızartılır. Bunlar ayrıca, kızarma işlemi sırasında ortaya çıkan ve kansere neden olan akrilamid maddesini de içerir. Bunlara “French fries” değil, “kanser fries” olarak çağırılmalıdır.

Cips, kraker ve kurabiye, bisküvi… Tümü genellikle beyaz un ve şekerden yapılır. Etiketinde “trans yağlar içermez” yazılı olsa bile, genellikle az miktarda trans yağ vardır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver