Kanser Hastalarında Beslenme, Kanser Hastalığından Korunma, Kanser Hastalığından Korunma Yolları

kanser nasıl önlenir, kanser olmamak için, kanser olmamak için ne yemeli, kanser tedavisi

Kanseri önlemek sarımsak ile mümkün

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Şifa kaynağı olan, her derda devası bulunan ve her türlü hastalığı vücuttan söküp atan sarımsak, çağımızın illet hastalığı olan kanseri de önlüyor. Sahip olduğu kokudan dolayı birçoğumuz sarımsağı tüketmek istemeyiz ama sarımsak tüketilmesi gereken besinler arasında en üst sıralarda yer alıyor.

 

Bilim adamları, sarımsağın içerisinde yer alan bileşenlerin kanseri önlediğini açıkladılar. Kanser hücreleri ile savaşan bu bileşenler, kanser riskini minimuma indiriyor. Bu mucizevi bileşenin adı ise, “Disulfides”.

Sarımsak, tıpkı sıtma enfeksiyonları ile savaştığı gibi kanser hücreleri ile de savaşıyor. Sıtma enfeksiyonlarını önleme mekanizması kanser hücrelerinde de çalışıyor. Sarımsakta bulunan Disulfides bileşeni anti-mantar, anti-kanserojen ve anti-bakteriyel etkilere sahip.

Bilim adamlarının, sarımsağın kanseri önlemedeki etkisi üzerine çalışmaları devam etmekte. Sarımsağın içerisinde bulunan, kanseri ve sıtmayı önleyen bileşenlerden ileride ilaç da elde edilebileceğinin müjdesi verildi. Bunun üzerine bilim adamlarına, bu ilacın sarımsak gibi kokup kokmayacağı soruldu. Uzmanlar ise: “Laboratuvarda bileşimlerin olduğu küçük şişeyi açtığımızda, herkes laboratuvardan kaçmaya çalışıyordu” diye mizahi bir yanıt verdiler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver