Kangal Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kangal Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kangal anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kangal Nedir, Kangal Ne Anlama Gelir, Kangal Ne Demektir, Kangal Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kangal ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kangal Anlamı

Anadolu çoban köpeği. Ana yurdu Türkiye’nin Sivas ilidir. Adını, Sivas’ın Kangal ilçesinden alır. Üç türü vardır. Bunlar; Akbaş, Karabaş ve Kurtboğan’dır. Kangal, çoban köpeği olarak kullanılmaktadır. Kangal, içgüdüsel olarak sürülere çobanlık eder. Ortalama yaşam süresi 12-14 yıldır. Geniş göğüslü iri bir bedene sahip olmasına karşın, genel olarak yumuşak bir yüz ifadesi bulunur. Kuyruğu içeri doğru kıvrımlıdır. Kangal, boz, beyaz, gri renklerinde olur ve kafasının çeşitli yerlerde siyahlıklar bulunur. Tüyleri, kısa, yumuşak ve sıktır. Boyu, 70-85 cm aralığındadır. Ağırlığı 50-60 kg arasında değişir.

Konu ile ilgili aramalar: Kangal Nedir Kangal ödev ara Kangal kelime anlamı Kangal sözlükte ara Kangal ansiklopedi bilgi bankası ara Kangal ne demek Kangal neye denir

Kangal ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver