Kandilli Rasathanesi Nedir Hakkında Bilgi

Kandilli Rasathanesi Nedir

Kandilli Rasathanesi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kandilli Rasathanesi Nedir, Kandilli Rasathanesi Ne Anlama Gelir, Kandilli Rasathanesi Ne Demektir, Kandilli Rasathanesi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kandilli Rasathanesi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kandilli Rasathanesi Anlamı

İstanbul’da Kandilli sırtlarında kurulmuş araştırma ve gözlemevi. 1911′de Fatin Hoca tarafından kuruldu. Sonradan, 15 m. yüksekliğinde bir güneş kulesiyle 20 m. uzunluğunda bir optik laboratuvarı eklendi. Rasathanede, astronomi ve jeofizik araştırmaları sürdürülmekte, enlem ve boylam belirlemeleri, saat ayarı, sismoloji, meteoroloji, jeomanyetizma alanlarında bilgi üretilmektedir. Türkiye’nin en eski deprem kayıt istasyonu buradadır. Her gün hava tahmin raporları ve meteoroloji istatistikleri yayınlar. Kuruluşundan 1982′ye kadar Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan gözlemevi, bu tarihte Boğaziçi Üniversitesi’ne bağlanmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Kandilli Rasathanesi Nedir Kandilli Rasathanesi ödev ara Kandilli Rasathanesi kelime anlamı Kandilli Rasathanesi sözlükte ara Kandilli Rasathanesi ansiklopedi bilgi bankası ara Kandilli Rasathanesi ne demek Kandilli Rasathanesi neye denir

Kandilli Rasathanesi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver