Kanat Nedir Hakkında Bilgi

Kanat Nedir

Kanat anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kanat Nedir, Kanat Ne Anlama Gelir, Kanat Ne Demektir, Kanat Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kanat ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kanat Anlamı

Bazı hayvanların uçmasını sağlayan ikili yapı. Omurgalıların kanatları ön bacaklarının başkalaşıma uğramasıyla oluşmuştur. Kuşlarda parmak sayısı azalmış, ön kol uzamıştır. Kanadın uçlarındaki telekler uçmak için gerekli itme kuvvetini büyük ölçüde sağlar. Yarasalarda kanat ön bacak ve ayak kemikleri üstüne gerilmiş uçma derisi biçimindedir.

Böceklerin kanatları vücut örtülerinin kıvrılmasıyla oluşmuştur. Böceklerin çoğunda iki çift kanat bulunmakla birlikte, sinekler kanatlarının yalnız ilk çiftini, kın kanatlılar yalnız ikinci çiftini kullanır.

Konu ile ilgili aramalar: Kanat Nedir Kanat ödev ara Kanat kelime anlamı Kanat sözlükte ara Kanat ansiklopedi bilgi bankası ara Kanat ne demek Kanat neye denir

Kanat ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver