Kanarya Adaları Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Kanarya Adaları Nedir Nerededir

Kanarya Adaları anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kanarya Adaları Nedir, Kanarya Adaları Ne Anlama Gelir, Kanarya Adaları Ne Demektir, Kanarya Adaları Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kanarya Adaları ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kanarya Adaları Anlamı

Kanarya Adaları Nedir Nerededir

Atlas Okyanusu’nda takımadalar. Afrika’nın kuzeybatı kıyıları açığında ve İspanya’nın 823 mil güneybatısındadır. Toplam yüzölçümü 7.273 km2, nüfusu 1.557.533. İspanya’nın iki yönetim bölgesini oluştururlar:

1) Batıda, Santa Cruz de Tenerife (Tenerife, La Palma, Gomera, Hiero ve bazı küçük adalar);
2) Doğuda, Las Palmas (Büyük Kanarya, Fuerteventura, Lanzaroke ve yerleşilmemiş Alepranza, Graciosa, Lobos adaları).

Volkanik ve dağlık adalardır. En önemli volkan Teide’dir. Büyük Sahra kıyılarının karşısında yer alan adaların iklimi sıcak ve kuraktır. Fakat yeraltı suları bakımından zengindir. Bu sulardan yararlanma amacıyla özel yeraltı galerileri, sarnıçları yapılmıştır. Sulamaya dayanan tarım, çok verimlidir. Başlıca ürünler: Muz, sebze (özellikle domates), üzüm (şarap) ve turunçgillerdir. Ayrıca balıkçılık yapılır ve turizm çok canlıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Kanarya Adaları Nedir Kanarya Adaları ödev ara Kanarya Adaları kelime anlamı Kanarya Adaları sözlükte ara Kanarya Adaları ansiklopedi bilgi bankası ara Kanarya Adaları ne demek Kanarya Adaları neye denir

Kanarya Adaları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver