Kanalizasyon Nedir Hakkında Bilgi

Kanalizasyon Nedir

Kanalizasyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kanalizasyon Nedir, Kanalizasyon Ne Anlama Gelir, Kanalizasyon Ne Demektir, Kanalizasyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kanalizasyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kanalizasyon Anlamı

Yerleşim yerlerindeki atık ve pis suları toplayıp kentin dışındaki bir merkeze ileten, yer altına döşenmiş kanal şebekesi, lâğım döşemi.

Tarihteki ilk uygarlıklar, kentlerde taşkın yağmur sularını akıtmak için çoğu kez akaçlama sistemleri kullanırlardı. Özellikle Romalılar, hamamlardan çıkan atık suları taşıyan çok gelişmiş boşaltma sistemleri kurdular. Orta Çağda bu sistemler gerekli bakım ve onarımdan yoksun kaldı. Kentlerin büyümeye başlamasıyla birlikte, pis sularla içme suyunun birbirinden yeterince ayrılamaması nedeniyle, tifo ve kolera salgınları görülmeye başladı. 19. yüzyıl ortalarında pis su sistemleriyle hastalıklar arasındaki ilişki anlaşılınca, atık suları arıtma yolunda bazı adımlar atıldı. Böylece etkili bir kanalizasyon sistemi kurma gereği ortaya çıktı.

Konu ile ilgili aramalar: Kanalizasyon Nedir Kanalizasyon ödev ara Kanalizasyon kelime anlamı Kanalizasyon sözlükte ara Kanalizasyon ansiklopedi bilgi bankası ara Kanalizasyon ne demek Kanalizasyon neye denir

Kanalizasyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver