Kan Zehirlenmesi, Kan Zehirlenmesi Anında Yapılacaklar, Kan Zehirlenmesi Anında Yapılması Gerekenler

kan zehirlenmesi belirtileri, kan zehirlenmesinde ilk yapılacak şey nedir, kan zehirlenmesinde ne yapılmalı, kan zehirlenmesinde yapılacaklar nelerdir

Kan zehirlenmesinde ne yapmalı?

Hızlı bir şekilde üreme gösteren mikroplar, bireyin vücudunun zayıf olduğu dönemleri fark ettikleri taktirde, sürüler halinde dokulara doğru saldırıya başlarlar ve zayıf buldukları noktalarda damarı delerek kana karışır ve kan zehirlenmesi denilen sağlık problemini husule getirir. Tıp dalında septisemi olarak isimlendirilen kan zehirlenmesini kısaca tarif edecek olursak, mikropların kana karışması halidir diyebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kan zehirlenmesinde yapılması gerekenler

Kan zehirlenmesine sebep olan mikroplar özellikle bademcik, diş eti, sümük bezleri, safra kesesi, böbrek ve rahim gibi iltihap kapmaya meyilli bölgelerde kana karışmaktadır. Uykusuzluk, halsizlik, yorgunluk, sabahları ateşlenme, titreme nöbetleri, tırnaklarda morarma, deride hafif kızarıklık, dilin kuruması, terleme, nabzın hızlanması gibi belirtileri bulunan kan zehirlenmesi anında muhakkak en yakın sağlık kuruluşuna başvurulması gerekir.

Kan zehirlenmesinde hastaların evlerinde kendi imkanları ile yapacakları hiçbir şey yoktur. Kan zehirlenmesinin evde tedavisi mümkün değildir. Ölüme yol açabilecek derecede ciddi olan kan zehirlenmesinden şüphe edilmesi anında hemen hastaneye gidilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver