Kan Şekerini düşüren besinler yiyecekler gıdallar-Kandaki şekeri düşürücü meyveler sebzeler Hakkında Bilgi

Aşağıda Kan Şekerini düşüren besinler yiyecekler gıdallar-Kandaki şekeri düşürücü meyveler sebzeler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kan Şekerini düşüren besinler yiyecekler gıdallar-Kandaki şekeri düşürücü meyveler sebzeler

Yüksek düzeyde kan şekerinin sağlığımız için bir takım riskler içerdiğini biliyoruz. Kan şekerinin yüksek olması damarlarda oksitlenmeye neden olmakta ve damar tıkanıklıklarına neden olmaktadır. Her şeyden önemlisi şeker hastalığı (diyabet) türlerinin önemli bir bölümü yüksek düzeydeki kan şekerinden kaynaklanmaktadır. Şimdi kandaki şekeri en çok düşüren ve kan şekerine iyi gelen besinler ve bitkiler nelermiş bakalım:

1.Fındık-Ceviz: Protein ve lif oranı yüksektir. Besleyicidir ve yavaş sindirilir. İnsülin duyarlılığını artırır, şeker hastaları için faydalıdır. Düzenli tüketildiğinde şeker hastalarında endotel fonksiyonu geliştirir. Arter astarlarında ve hücrelerindeki hasara iyi gelir. Kan şekerini düzenler.
2.Tam tahıllı kraker: Lif içerir, sindirimi yavaşlatır. Kan şekerinin istikrarlı olmasını sağlar. Kalp sağlığını saldırganlara karşı korur. Tarçınlı olanlar gerçek bir diyabet dostudur. Tarçın, kan şekerini düşürür.

3.Humus: Baklagiller, humus ve tahin de glisemik indeksi düşük olan ve lif içeren diyabet dostu gıdalardır. Fasulyeyi rahatlıkla yiyebilirsiniz.
4.Balsamik ile Avokado: balsamik sirkel ile tatlandırılan avokado kan şekeri düzeyini düzenler. Yüksek lif ve iyi yağ içerir. Sinir fonksiyonlarına da iyi gelen potasyum ve mineral içerir.
5.Tatlı patates kızartması: Yağda kızartılmış olanı değil elbette. Pişmiş tatlı patates kızartması kan şekeri düzeyi için süper sağlıklı bir besindir. Kan şekerini ve insülin direncini düşürür. Kötü etkileri yumuşatır.

6.Elma ve armut dilimleri: Sulu, gevrek, taze ve düşük kalorili meyvelerdir. Her zaman sağlıklı ve lezzetli akıllı seçimlerdendir. Elma ve armut lif içeriği yüksek meyvelerdir. Kan şekerine inanılmaz iyi gelirler. Lif sayesinde kan şekeri yükselmeden düşürülür.
7.Yoğurt: Kalsiyum ve D vitamini içerir. İnsülin direncini yönetir. Kronik yüksek kan şekerinde iyi gelir. Kalsiyumun ince bağırsaktan emilimine engel olarak yeni yağ hücrelerine ve şişmanlamaya engel olur.
8.Patlamış mısır: mikrodalgada hazırlanabilir. Az yağla hazırlanırsa kan şekerini düşürür. Tam tahıllı lif ve antioksidan içerir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver