Kan Şekeri Yükselmesi, Kan Şekeri Yükselmesi Sebepleri, Kan Şekeri Yükselmesinin Nedenleri

kan şekerinin yükselme nedenleri, tansiyon neden yükselir, tansiyon yükselmesi nedenleri,

Kan şekeri neden yükselir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kan şekeri yükselmesi nedenlerinin başında ilk olarak beslenmede yapılan hatalar gelmekte müteakiben hastalık gibi sorunlarda kan şekerinin yükselmesinde rol oynayan etkenler olmaktadır. Özellikle kan şekeri yükselmesini önlemek için yenilen ve içilen her türlü besine çok dikkat edilmeli ve meyveleri aşırı derece tüketmemeye ihtimam gösterilmelidir.


Beslenmenin etkisinin dışında kan şekerini yükselten sebepler arasında bir takım hastalıkların tedavisinde yapılan yanlış uygulamalar yer almaktadır. Diyelim ki bir hastalığınız var ve hekiminiz ilaçlarınızı aksatmanda düzenli olarak almanızı öneriyor ancak siz hekiminizin söylediklerini dikkate almıyor ya da egzersiz gibi tedavi işlemlerini aksatıyorsanız bu tür sorunlar kan şekerinizi yükseltebilir.

Kan şekerini yükselten nedenlerden bir diğeri ise ne yazık ki önüne geçemediğimiz strestir. Ne kadar zor olsa da stresten uzak durmak, beslenmeye dikkat etmek, ilaçları aksatmamak, egzersiz yapmak, hekimimizin önerilerine harfiyen uymak, her şeyi kararında yapmak kan şekerinin yükselmesini engelleyecek davranışlardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver