Kan Merkezi Teknisyeni Görev Tanımı

Statüsü                       : Memur / Sözleşmeli Memur (4/B)
Ünvanı                        : Kan Merkezi Teknisyeni
Bağlı Olduğu Birim   : İdari Olarak                       Başhemşire                                      İşleyiş Olarak                    Kan Merkezi Sorumlu Hekimi                                                                                                                                                 Bağlı Çalışanlar         : Yok.
Yetkinliği:

En az Sağlık Meslek Lisesi Laboratuar Bölümü mezunu olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda belirtilen niteliklere sahip olmak. Çalışma raporlarını ve hasta kayıtlarını takip edecek kadar bilgisayar kullanabilmek. Kullanılan cihaz ve malzemelerle ilgili teknik bilgiye sahip olmak..Görev ve Sorumluluk ve Yetkileri:
SorumluluklarıKan Merkezi Sorumlu Hekimi’nin görevlendireceği görevlerin yerine getirilmesinden sorumludur.
Görevleri
Ø  Alınan kan örneklerini test için hazırlamak.Ø  Laboratuar uzmanının kontrolünde mikrobiyolojik ve immünohematolojik testleri yapmak.Ø  Gerekli görülen hallerde hastalarin kan örneklerini bizzat hasta yatağinda almak.Ø  Kan ve kan komponentleri hazırlamak ve bunlar ile ilgili bilgileri kaydetmek.Ø  Testler için gerekli solüsyon, boya ve antikoagülanlari formülüne göre hazırlamak.Ø  Cam eşya ve ekipmanı uzmanın direktiflerine göre temizlemek.Ø  Cihazların kontrol ve kalibrasyon işlemlerini yapmak.Ø  Laboratuarın temizliğini yaptırmak.Ø  Temizlik ve düzenin devamlılığını sağlamak.
Konuyla ilgili aramalar: kan merkezi teknisyeni görevi nedir , kan merkezi teknisyeni görevleri , kan merkezi teknisyeni görev ve yetkileri nelerdir

–> HASTANE GÖREV TANIMLARI ANA SAYFASINA DÖN <–

Sponsorlu Bağlantılar

Kan Merkezi Teknisyeni Görev Tanımını İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver