Kan Merkezi Sorumlu Hekimi Görev Tanımı

Statüsü                       : Memur
Ünvanı                        : Kan Merkezi Sorumlu Hekimi
Bağlı Olduğu Birim   : İdari Olarak                       Başhekim                                      İşleyiş Olarak                    Başhekim Yardımcısı                                                                                                                                               Bağlı Çalışanlar         : Yok.
Yetkinliği:

Tıp Fakültesi mezunu olmak. Kan merkezi yöneticisinin işlev ve işlerliği sağlayabilmesi icin, bilgi sahibi olması gereken temel konular: Donör kazanım programları, ilgili yasal düzenlemeler, yönetmelik bilgisi,  işletmecilik iletişim ve yönetim bilgisi,  bilgi-işlem deneyimi,  kalite-kontrol, güvenlik sistemleri. Teknik: donanım bilgisi, kan ve kan komponentlerinin hazırlanması ve stok ile ilgili teknik bilgiler, hemaferez teknolojisi, doku bankacılığı, yapılan testler ile ilgili (immünohematolojik-mikrobiyolojik tarama testleri)ve yönetim bilgisi..Görev ve Sorumluluk ve Yetkileri:
SorumluluklarıKan Merkezi Sorumlu Hekimi kan merkezinin 24 saat olmak koşuluyla her türlü işlev ve işlerliğinden sorumludur.
Görevleri
Ø  Ulusal kan politikası’nın gereklerini yapmak.Ø  Günün koşullarına uygun personel, ekipman, malzeme ve tekniklerin kullanımını sağlamak.Ø  Yıllık hedefleri belirlemek, personeli buna göre motive etmek.Ø  Günlük-haftalık-aylık-yıllık kan temin/tüketim planlarını yapmak.Ø  Mikrobiyolojik ve immünohematolojik testlerde sıfır hata ile çalışmanın şartlarını hazırlamak.Ø  Savaş ve tabii afetler gibi olağandışı haller için planlama-stok yapmak.

Konuyla ilgili aramalar: kan merkezi sorumlu hekimi görevi nedir , kan merkezi sorumlu doktoru görevleri , kan merkezi sorumlu doktorunun görev ve yetkileri nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

–> HASTANE GÖREV TANIMLARI ANA SAYFASINA DÖN <–

Kan Merkezi Sorumlu Hekimi Görev Tanımını İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver