Kan Kanseri, Kan Kanseri Neden Olur, Kan Kanseri Nedeni

kan kanseri sebepleri, kan kanserinin nedenleri, kan kanserinin sebepleri, lösemi hastalığının nedenleri

Kan kanseri nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Halk arasında kan kanseri olarak bilinen lösemi, daha çok çocukluk dönemlerinde 2-5 yaş arası çocuklarda meydana gelse de 10 yaş üzerindeki çocuklarda ve çocuklara nazaran seyrek olarak yetişkinlerde de görülmektedir. Kan kanseri ne kadar erken yaşlarda fark edilirse tedaviden olumlu cevap almakta o kadar başarılı olur. Yaşın ilerlemesi ile birlikte lösemiden kurtulma şansı azalmaktadır.

İştahsızlık, kansızlık, zayıflama, cilt altında, burunda ve diş etlerinde sebepsiz kanamalar, bacak kemiklerinde hissedilen ağrılar ve lenf düğümlerinde ki şişmeler gibi şikayetler kan kanserini gösterir. Peki kan kanseri neden olur?

Kan kanseri nedenleri

 

Hayatı olumsuz etkileyen ve çocuklarda rastlanan kanser türleri arasında ilk sıralarda yer alan kan kanserinin neden olduğu tam olarak bilinmemekte, ancak kan üretimini sağlayan kemik iliğindeki hücrelerde meydana gelen değişimlerden olduğu şüphe edilmektedir. Vücudun kan üretimini sağlayan kan hücreleri arasında henüz olgunluk seviyesine ulaşmış olmayanların çoğalıp vücutta hızla yayılması kan kanseri nedeni diyebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver