Kamil Sönmez resimleri fotoğraflarıKamil Sönmez kimKamil Sönmez kaç yaşında

Kamil Sönmez kaç yaşında,

 

Bu biyografimiz de Karadeniz türküleri seslendiren Türk halk müziği sanatçısı, sinema ve tiyatro Kamil Sönmez oyuncusu hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Kamil Sönmez ile ilgili bütün bilgilere ve fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Kamil Sönmez kimdir, biyografisi, boyu, kaç yaşında ve nerelidir?

Sponsorlu Bağlantılar

Kamil Sönmez, 1947 yılında Ordu’nun Perşembe ilçesinde dünyaya geldi.  Ankara Devlet Konservatuarı Opera-Şan bölümünü okudu ve mezun oldu.

Avni Dilligil Tiyatrosu, Ankara Sahnesi ve Ankara Kardeş Oyuncular Tiyatrosun’da çalıştı. Zülfü Livaneli’nin yapımcılığında ilk plağı olan İnce Memed – Hekimoğlu ile şarkıcılığa başladı. Sonra halk türküleri sınavını kazanarak radyoya girdi. Karadeniz türkülerinin en önemli sanatçılarından biri oldu.

Kamil Sönmez, 1996 yılından beri Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Türk Halk Müziği korosunda solisttir. 1999 yılında Kültür Bakanlığı’nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır.

İstanbul Başkent Üniversitesi’nde tedavi gören Kamil Sönmez, bu sabaha karşı geçirdiği beyin kanaması sonucu 20.12.2012 tarihinde saat 02.30′da yaşamını yitirmiştir.

Rol aldığı bazı dizi ve filmler; Hırçın Kız Kadife, Küçük Kadınlar, Aşkım Aşkım, Komedi Dükkanı, Sev Kardeşim, Karagümrük Yanıyor, Sensiz Olmuyor,  Ölümsüz Aşk, Kınalı Kar, Kumsaldaki İzler, Tirvana, Bizim Mahalle, Güneşi Gördüm, Amerikalılar Karadeniz’de 2, Bir Kadın Düşmanı, Islak Sokak, Cilalı İbo Beni Anneme Götür, Sev Ölesiye, Bizim Sokak, Deli Kan, Eşek Şakası, Düşman

Kamil Sönmez Resimleri

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}

 

 

 

Etiketler: :
sibelcansekilleri

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver