Kamçılılar Nedir Nelerdir Özellikleri Hakkında Bilgi

Kamçılılar Nedir Nelerdir Özellikleri

Kamçılılar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kamçılılar Nedir, Kamçılılar Ne Anlama Gelir, Kamçılılar Ne Demektir, Kamçılılar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kamçılılar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kamçılılar Anlamı

Birhücreli hayvanların bir sınıfı (Flagellata). Vücutları oval, küre şeklinde ya da uzundur. Genellikle ışınsal simetrilidirler. Kimileri de gelişigüzel şekillidir. Vücut biçimleri sabittir. Kimilerinin çeşitli maddelerden (selüloz, jelatin vb.) oluşmuş kabuk, evcik ya da zırhı bulunur. Hareket organelleri kamçılarıdır. Kamçı, genellikle vücudun ön ucunda bir ya da iki, seyrek olarak da daha çok sayıda olur. Çoğunluğu tatlı ya da tuzlu sularda serbest yaşarlar. Kimileri de asalaktır. Serbest yaşayanlarının çoğunun sitoplazmasında klorofil bulunur. Çoğalma, hemen hepsi boyuna bölünme ile gerçekleşir. Kamçılıların klorofilli olanları organik madde yapabilirler.

Konu ile ilgili aramalar: Kamçılılar Nedir Kamçılılar ödev ara Kamçılılar kelime anlamı Kamçılılar sözlükte ara Kamçılılar ansiklopedi bilgi bankası ara Kamçılılar ne demek Kamçılılar neye denir

Kamçılılar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver