Kalsiyum zayıflatırmı-Kalsiyumun faydaları-Kalsiyumlu yiyecekler kilo verdirirmi Hakkında Bilgi

Aşağıda Kalsiyum zayıflatırmı-Kalsiyumun faydaları-Kalsiyumlu yiyecekler kilo verdirirmi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalsiyum zayıflatırmı-Kalsiyumun faydaları-Kalsiyumlu yiyecekler kilo verdirirmi

Kalsiyum mineralinin kemikleri güçlendirdiği ve bağışıklık sisteminin hastalıklara karşı direncini artırdığını biliyoruz. Diğer yandan kalsiyum minerali metabolizma hızlandırıcı etkisi ile kilo vermek ve zayıflamak için de oldukça etkili oluyor. Kalsiyumun zayıflamaya faydaları üzerine ingiliz bilim adamları bir çalışma yapmışlar ve çalışmanın sonuçları gerçekten çok ilginç:

Günlük kalsiyum alımınıza dikkat etmeniz iştahınızı kontrol etmenize ve kilo kaybetmenize büyük ölçüde yardımcı olabilir. British Journal of Nutrition’da yayınlanan bir araştırmada kalsiyum eksikliği yaşayan kadınlardan günlük takviye alanlar almayanlardan 4 kat daha fazla kilo kaybetmişler. Araştırmacıların vardığı sonuca göre beynimiz kalsiyum eksikliği durumunda açlık sinyali göndererek bizi zengin mineralli yiyecekler yemeye yönetlmeye çalışıyor. Bu açlık sinyalini yüksek kalorili yiyeceklerle kapatmaya çalışanlar da elbette kilo alıyor. Ayrıca sık sık acıkan ve çok iştahlı kişilerde de kalsiyum eksikliği olma ihtimali var.

Uzmanların tavsiyesi günlük önerilen dozda kalsiyum takviyesi almak ama eğer hap yutmaktan rahatsız oluyorsanız düşük yağlı veya yağsız yoğurt ve süt tüketilmesi ayrıca fasulye ve koyu yeşil yapraklı sebzelere sofrada yer verilmesi de vücudunuzun kalsiyum ihtiyacını karşılayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver