Kalsit Nedir Hakkında Bilgi

Kalsit Nedir

Kalsit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kalsit Nedir, Kalsit Ne Anlama Gelir, Kalsit Ne Demektir, Kalsit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kalsit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kalsit Anlamı

Kalsiyum ve kalsiyum bileşiklerinin elde edilmesinde kullanılan yaygın bir mineral. Kayaç oluşturucu minerallerdendir. Kalkerli tortul kayaçlarla (kireçtaşı) başkalaşmış kayaçların (mermer) ana bileşenidir. Doğrudan doğruya deniz suyundan çökelmiş de olabilir. Birçok canlı organizmanın kabuğunu oluşturur. Bunlar öldüklerinde birikerek kireçtaşını meydana getirirler. İzlanda spatı saf bir kalsit olup, beyaz renktedir. Saydam olup çift kırıcılık özelliği gösterdiğinden optik aygıtlarda kullanılır. Bunun dışında, kalsitin gri, sarı, yeşil, kırmızı, mor, mavi ve hatta kahverengi ve siyah tonlarında olan çeşitleri de vardır. Soğuk seyreltik hidroklorik asitte CO2 kabarcıkları verip köpürerek kolayca çözünür. Kireç, çimento ve gübre yapımında kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Kalsit Nedir Kalsit ödev ara Kalsit kelime anlamı Kalsit sözlükte ara Kalsit ansiklopedi bilgi bankası ara Kalsit ne demek Kalsit neye denir

Kalsit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver