Kalpazanlık Nedir Hakkında Bilgi

Kalpazanlık Nedir

Kalpazanlık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kalpazanlık Nedir, Kalpazanlık Ne Anlama Gelir, Kalpazanlık Ne Demektir, Kalpazanlık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kalpazanlık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kalpazanlık Anlamı

Sahte para basma ve piyasaya sürme eylemi. Kalpazanlık kamu güvenliğine yönelik bir suçtur. Geçmişi çok eski olan kalpazanlığı, basım tekniğindeki gelişmeler hem kolaylaştırdı hem de yaygınlaştırdı. Kalpazanlar yalnız kendi ülkelerinin değil, yabancı ülkelerin paralarını da taklit ederler. Böylece, hükümetlerin öngördüğünden fazla parayı piyasaya sürerek, para değerinde dengesizliğe yol açarlar. Bu nedenle devletler kalpazanlığa karşı ortak bir tutum izlemek amacıyla 20 Nisan 1929 Cenevre Antlaşması’nı imzaladılar. Böylece yalnız ulusal paralarda değil, yabancı paralarda da yapılan taklit ya da görünüşte daha yüksek bir değere sahip göstermek de suç sayılarak ceza kanunlarına kalpazanlıkla ilgili maddeler kondu. Türkiye de bu anlaşmayı imzaladı ve Türk Ceza Kanunu’nun 316. maddesiyle, suçun cezası ile hangi fiillerin kalpazanlık sayıldığını gösterdi.

Konu ile ilgili aramalar: Kalpazanlık Nedir Kalpazanlık ödev ara Kalpazanlık kelime anlamı Kalpazanlık sözlükte ara Kalpazanlık ansiklopedi bilgi bankası ara Kalpazanlık ne demek Kalpazanlık neye denir

Kalpazanlık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver