Kalp Pili Kalp Pili Ne İşe Yarar

Kalp Pili Nedir Ne İşe Yarar

Kalp Pili Nedir Kalp Pili Ne işe Yarar
Kalp Pili anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kalp Pili Nedir, Kalp Pili Ne Anlama Gelir, Kalp Pili Ne Demektir, Kalp Pili Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kalp Pili ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kalp Pili Anlamı

Bazı kalp hastalarında kullanılan ve ritmik elektriksel uyarılar üreterek hastanın kalbinin düzenli çalışmasını sağlayan elektronik cihaz. Sağlıklı her insan kalbinde, kasılmaların düzenini ve hızını denetleyen bir elektriksel ileti sistemi vardır. Kalp yetmezliği gibi hastalıklarda ve kalp ameliyatlarından sonra bu elektriksel ileti sistemi kesintiye uğrar. Böyle durumlarda kalp pili normal ileti başlayana kadar geçici olarak ya da sürekli kullanılabilir.

Geçici kalp pillerinde, ince tellere bağlı elektrot, genellikle koldaki bir toplardamardan sokularak kalbe kadar ilerletilir. Cihazın elektrik üreteci olan bölümü vücudun dışında bırakılır ve kalp vurumlarının düzenle sürmesini sağlar. Sürekli kalp pillerinde, elektrot toplardamar yoluyla kalbe sokulur ya da ameliyatla kalp yüzeyine yerleştirilir.

Konu ile ilgili aramalar: Kalp Pili Nedir Kalp Pili ödev ara Kalp Pili kelime anlamı Kalp Pili sözlükte ara Kalp Pili ansiklopedi bilgi bankası ara Kalp Pili ne demek Kalp Pili neye denir

Kalp Pili ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver