Kalp Krizi Sonrası, Kalp Krizi Sonrası Tedavi, Kalp Krizi Sonrasında Kök Hücre Tedavisi

kalp krizi tedavisi, kök hücre ile kalp krizi tedavisi, kök hücre tedavisi, kök hücre tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır

Kalp krizi sonrasi kök hücre tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Birçok sağlık problemi üzerinde kullanılan, kullanılmaya başlandığı günden bugüne etkili sonuçlar ortaya çıkartan ve insanların yüzünü güldürmeyi başaran kök hücre yönteminin kullanılması için şimdi sıra, kalp krizi hasarında. Kök hücre tedavisi giderek daha çok yaygınlaşmakta ve daha çok hastalıkları tedavi etmektedir.

 

ABD bilim adamları, kalp krizi sonrası kalpte meydana gelen hasarı onarmak için kullandıkları kök hücre ile mutlak başarıyı yakaladılar. Kalp krizi sonrası hasarı onarmak için hastanın kendi kalbinden aldıkları kök hücre ile bunu başardılar.

ABD bilim adamları, hasarlı olan kalbin tedavisi için kullandıkları kök hücre yöntemi ile %50 iyileşme kaydettiklerini açıkladılar. ABD bilim adamlarının kalp krizi geçiren hastalar üzerinde uyguladıkları tedavide, kalp krizi sonrası hastaların boyunlarındaki damarlardan kalplerine gönderilen boru yardımıyla kalp dokusundan örnek alındı. Alınan örneklerden laboratuvarda 25 milyon kök hücre elde edildi. Sonrasında ise kalbi çevreleyen atardamara kök hücreler nakledildi. Tedaviden bir yıl sonra hasarlı doku yerine kalp dokusu oluştu.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver