Kalp Çarpıntısı Nedeni, Kalp Çarpıntısı Nedeni Kalp Çarpıntısının Nedenleri, Kalp Çarpıntısı Nedenleri

kalp çarpıntısı nedenleri nelerdir, kalp çarpıntısı ve nedenleri, kalp çarpıntısının nedenleri nelerdir,

Kalp çarpıntısı neden olur?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kalp hastalıklarında giderek artış gözlemlenmektedir ve bilhassa kalp çarpıntısı toplumun en büyük sorunu haline gelmiş durumdadır. Kalp çarpıntısı farklı şekillerde tarif edilir. Kimi hastalarda küt küt diye sert ve hızlı şekilde, kimilerinde ise kalp vuruşlarında sekmeler varmış gibi ifade edilmektedir. Uzmanlar tekrarlayıcı kalp çarpıntılarının tehlikeli olmasından dolayı ciddiye alınmasını söylemekteler.

 

Kalbiniz eğer heyecandan dolayı hızlı hızlı atıyorsa, korkulacak bir sorun yok demektir. Bu sorun genelde sevdiğiniz birini karşınızda gördüğünüzde yada herhangi bir olay karşısında anlık meydana gelen ve normal karşılanan bir kalp çarpıntısıdır. Korkutucu derecede arda arda tekrarlanan bir kalp çarpıntısı zamansız ve yersiz olarak meydana geliyorsa, kalp atışlarında sorun olduğu ancak o zaman söylenebilir.

Kalp çarpıntısı ile birlikte baş dönmeleri, baygınlık hissi, aşırı göğüs ağrıları, yorgunluk gibi şikayetlerde meydana gelebilir. Eğer bu tür şikayetlerinizde varda hekime başvurmalısınız.

Kalp çarpıntısı nedenleri nelerdir?

Korku, endişe ve sevinç gibi duygular kalp çarpıntısına neden olabilir. Aşırı kafein, alkol, sigara ve çay tüketimi de kalp çarpıntısı nedenlerindendir.Ayrıca aşırı yorgunluk, çalışma ve bunalımda bu nedenler arasında sayılabilir.

Duygusal bozukluklar, kilo fazlalıkları, kullanılan ilaçların yan etkileri, kan basıncında yükselme, gizli kalp hastalığı, tiroid bezlerinin aşırı çalışması ve şeker hastalığı kalp çarpıntılarına neden olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver