Kalp Büyümesi, Kalp Büyümesi Belirtileri, Kalp Büyümesi Nasıl Anlaşılır

kalp büyümesi neden olur, kalp büyümesi nedeni ne olabilir, kalp büyümesi nedeni nedir, kalp büyümesi sebepleri

Kalp büyümesi nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kalp boşluklarının büyümesi ile ortaya çıkan kalp büyümesi sorunu göğüs bölgesinde baskıya neden olur ve sıkıntı yaratır. Endişe yaratan bu sorun her zaman ciddi bir probleme neden olmayabilir. Ciddi bir probleme neden olup olmayacağı kalp büyümesinin ortaya çıkma nedenine göre belli olur.

 

 

Kalp boşluklarının büyümesi nedeniyle kalp kapaklarında da büyüme baş gösterir. Eğer kalp büyümesinin nedeni kalp yetmezliği ise ciddi bir sorundur. Kalp büyümesi kalbin işlevini yerine getirmediği anlamına gelmemektedir. Kalp büyümesi, pompalama gücünün tam olmaması anlamına gelir.

Kalbin kanı yeteri hızda pompalamaması ve yeterli kan miktarını diğer organlara gönderememesi kalp içindeki basıncın daha da artmasına neden olur. Buda, kalbin vücut için gerekli olan oksijen ve besininin vücuda verememesi demektir. Sonuç olarak pompalama işlemini tam olarak yapamayan kalp, kalp boşluklarının daha fazla kan yutmasına neden olur. Bu durum da kalp kaslarının kasılmasına ve zayıflaması açısından istenmeyen bir durumdur.

Böbreklerde bu duruma su ve tuz ile karşılık verir. Organlarda biriken sıvı kalp yetmezliğini ortaya çıkarır. Kol, bacak, akciğer ve diğer tüm organlar sıvı ile dolar. Göğüste baskı, nefes darlığı, sıkıntı, baş dönmesi, öksürük ve bayılma gibi vakalar ortaya çıkar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver