Kalp Ağrısı, Kalp Ağrısı Nedeni, Kalp Ağrısı Sebepleri

kalp ağrısı ve nedenleri, kalp ağrısı ve sebepleri, kalp ağrısının nedenleri, kalp ağrısının nedenleri nelerdir

Kalp ağrısı nedenleri

Her insanın kendi yumruğu büyüklüğünde olan, dolaşım sisteminin merkezinde bulunan, sinirler tarafından kontrol edilebilen ve vücudun sağ tarafından bulunan kalp, zaman zaman ya da her zaman batma hissi, yanma, sancılanma, basınç, sıkışma gibi şikayetlere maruz kalabilen ya da son derece sağlıklı bir yaşam organımızdır. Kalpte husule gelen bu şikayetler normal olmadığı için, bir sağlık sorununu işaret etmektedir. Bu belirtiler genellikle kalp ağrısı olarak tabir edilir. Peki kalp ağrısına sebep olan sorunlar nelerdir? Hangi sağlık problemleri kalpte ağrıya neden olur? Kalp ağrısı kimlerde görülür? Bu makalemizde her birinin yanıtını bulacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalp ağrısının nedenleri

Kalp ağrısı fiziksel bir aktivite sırasında husule gelebileceği gibi, kişinin hareket etmediği sabit kaldığı zamanlarda da aniden ya da tedricen hissedilebilir. Merdiven ya da yokuş çıkma gibi aşırı efor sarf edilen durumlarda hissedilen kalp ağrısı herkeste olabilecek bir sorundur. Biraz dinlenildiğinde kendiliğinden geçer.

Stres her hastalığın ana kaynağı olduğu gibi kalp ağrısının da sebepleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra sol kol, boyun, omuz, sırta kadar yayılan kalp ağrısı göğüste meydana gelen bir kalp sağlığı sorunundan kaynaklıdır. Düzensiz bir yaşam sürme, yorgunluk, sinir bozuklukları, şiddetli yaşanan romatizmal hastalıklar kalp ağrısına yol açar. Ayrıca kalp ağrısı doğuştan kaynaklı bir kalp sağlığı sorunundan da kaynaklı olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver