Kalorimetre Nedir Hakkında Bilgi

Kalorimetre Nedir

Kalorimetre anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kalorimetre Nedir, Kalorimetre Ne Anlama Gelir, Kalorimetre Ne Demektir, Kalorimetre Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kalorimetre ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kalorimetre Anlamı

İçinde nicel ısı ölçümlerinin yapılabildiği kap. Basit bir kalorimetre, su dolu bakır bir kaptan oluşur. Bu kap belli bir sıcaklıkta bulunan bir su haznesi içine yerleştirilir. Üzerinde buharlaşmayı önleyici bir kapak, içinde sıcaklık değişimini ölçmeye yarayan bir termometre ve suyu karıştırmaya yarayan bir karıştırıcı vardır. Böyle bir kalorimetre içine, değişik sıcaklıkta bir cisim atılarak içindeki suyun sıcaklığında meydana gelen değişmeden hareketle söz konusu cismin ısınma ısısı hesaplanabilir. Kalorimetreler, laboratuvarlarda çokça kullanılır. Kalorimetrelerle yapılan ölçümlerin duyarlı olması için kalorimetrenin çevresiyle olan ısı alışverişinin minimum olması yani kalorimetrenin çok iyi yalıtılmış olması gerekir.

Konu ile ilgili aramalar: Kalorimetre Nedir Kalorimetre ödev ara Kalorimetre kelime anlamı Kalorimetre sözlükte ara Kalorimetre ansiklopedi bilgi bankası ara Kalorimetre ne demek Kalorimetre neye denir

Kalorimetre ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver