kalın baldırlar için çözüm- baldır inceltme estetiği-baldır eriten yiyecekler içecekler besinler Hakkında Bilgi

Aşağıda kalın baldırlar için çözüm- baldır inceltme estetiği-baldır eriten yiyecekler içecekler besinler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

kalın baldırlar için çözüm- baldır inceltme estetiği-baldır eriten yiyecekler içecekler besinler

Kadınlarda kalın baldır sorunu özellikle hanımlarda öz güven eksikliğine neden olan bir görünüm kusurudur. Kalın baldırlar a sahipseniz baldır inceltmek için 3 ana yöntem izleyebilirsiniz.

1) Baldır inceltme hareketleri:

Baldırları inceltici egzersizler, baldır zayıflatmanın en kesin yoludur.

Havalar bir türlü ısınmadığından minileri de iyice unuttuk. Oysa modacılara bakılacak olursa mini etekler bu yazın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Tabii mini etek giymenin herkesin harcı olmadığını düşünerek yıldızların ya da mankenlerinki gibi incecik bacaklarınız olmadığından yakınabilirsiniz. Ancak yaza kadar bacaklarınızı mini eteklere hazırlamanız mümkün.

Yüksek yoğunluklu ve güçlendirici etkisi olan egzersizler bacaklarınızı formda tutmak için en ideal yoldur. Ancak bu egzersizleri her gün yapmanız da şart.

Eğer bacaklarınız kalın ve kısaysa uzayıp giden bacaklara özenmenin pek bir anlamı yoktur. Ancak çalıştırdığınız takdirde bacaklarınızı şekle sokmak da mümkün.

Yüzme bisiklet ve yürüyüş hem yağ yaktıkları hem bacakları ve popoyu sıkılaştırdıkları hem de bunları vücudu kalınlaştırmadan yaptıkları için en ideal sporlardır. Bunun yanı sıra rollerblade de basen ve bacakları çalıştırdığından son derece etkilidir.

Bacaklarınızın 3 hafta kadar kısa bir sürede sıkılaşmasını istiyorsanız bu hareketleri haftada en az 3 kez yapın. Belli sayıda setler yapmak yerine artık devam edemeyecek kadar çok yorulana değin tekrar ederek hareketlerin etkisini artırabilirsiniz.

Baldırları şekillendirmek için
Bacaklarınızı 90 cm kadar açın ayak parmak uçlarınız dışarı baksın ellerinizi kalçalarınıza koyun. Üst bacaklarınız yere neredeyse paralel olana dek dizlerden kırın. Daha sonra elinizden geldiğince çok parmak ucuna kalkıp inin. Bu bacaklarınız için mükemmel bir egzersizdir ve baldırlarınızı da inceltir.

Bacaklarınızın iç kısımlarını inceltmek için
Sağ yanınız üzerine yatın ve sol bacağınızı sağ bacağınız üzerine atarak önünüzde durmasını sağlayın. Daha sonra sağ bacağınızı uzatarak yerden yavaşça 30 cm kadar kaldırın. Bunu yaparken sağ bacağınızı dizden hafifçe kırık tutun. Hareketi yaparken bacağınızın iç kısmındaki kasları kullanmaya özen gösterin. Daha sonra bacağınızı yavaşça indirin. Zaman içerisinde hafif ağırlıkları da egzersize katabilirsiniz.

Sıkı dizler için
Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ellerinizi kalçalarınız üzerine koyun. Sol bacağınızla ileri doğru elinizinden geldiğince uzun bir adım alın. Daha sonra dizden krın. Böylece sol üst bacağınız yere paralel ve sol diziniz de tam olarak ayak bileğinizin üzerinde olacaktır. Başlangıç pozisyonuna dönrerek sağ bacakla tekrarlayın. Bu egzersiz diz bölgesinde biriken inatçı yağ rezervlerini küçültür.

Bacaklarınızın dış kısımlarını inceltmek için
Sağ yanınız üzerinde yatarak bu bacağı 45 derecelik bir açıyla kırın. Yukarıda kalan bacağı ayağınızı gergin tutmaksızın önünüze doğru uzatın. Sol elinizden destek alarak ağırlığınızı öne doğru verin. Daha sonra bacağınızı yavaşça yukarı kaldırarak 2 sayı sayın ve gene 2 sayı sayarak yavaşça indirin. Bunu tekrar edebileceğiniz kadar tekrar edin.

Üst bacaklarınızı inceltmek ve sıkılaştırmak için
Bir duvarın önünde duvardan yaklaşık 60 cm kadar uzak durun. Sırtınızı duvara dönün ve sanki bir sandalyeye oturacak gibi vücudunuzu alçaltın. Sırtınızı dik tutarak üst bacaklarınız yere paralel olana değin çömelin. Bacaklarınız iyice yorulana kadar pozisyonu koruyun. Bu hareketle bacaklarınızdaki tüm üst kasları da çalıştırmış olursunuz.

2) Baldır İncelten meyveler sebzeler yiyecekler içecekler gıdalar besinler

Baldır eriten yiyecekler-Karın zayıflatan besinler gıdalar ve meyveler

baldır eriten yiyecekler

baldır eriten yiyecekler

Baldır eritmek için sadece baldır eritme egzersizleri yapmak bazıları için yeterli olmayabiliyor. Bu durumda bitkilerin baldır eritme potansiyellerinden de faydalanmak gerekmektedir. Şimdi baldır eriten yiyecekler nelermiş bir bakalım

Muz: Muzun faydaları zaten bilinen bir gerçektir. Muz meyvesi en önemli potasyum kaynaklarından birisidir. Potasyum elementi, vücutta karın şişkinliği ve karın yağlanmasına engel olmakta ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yaktırmaktadır.

Yoğurt: Baldır eritmek için kullanılabilecek yiyeceklerden birisi de yoğurttur. Yoğurt mikrop kırıcı etkisi nedeniyle, ülsere, karın şişmesine, gastrit rahatsızlığına doğal çözüm olmaktadır.  Yoğurdun faydaları arasında kan şekerini dengeleyen insülin hormonunun düzenlenmesi de yer almaktadır.

Çilek: Bir yaz meyvesi olan çilek, doğada en yüksek orana antioksidan maddeler içeren meyveler arasında yer almaktadır. Her gün bir avuç çilek yemek metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırır ve kaslara daha yüksek oranda oksijen gitmesini sağlayarak bölgesel yağların yakılmasına yardımcı olur. Özellikle zayıflama hareketleri yapan kişilerin bu zayıflama egzersizleri’ne başlamadan evvel yoğurt ve çilek karışımı hazırlayarak 1 saat önceden tüketmesini tavsiye ediyoruz.

Yeşil Çay: Yeşil çay zayıflatırmı sorusunu daha önce cevaplamıştık. Ancak yeşil çay aynı zamanda baldır eriten içecekler arasında da önemli bir yere sahip olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Günde 2 su bardağı yeşil çay içen kişilerde ortalama 50 kalori yağ yakımı gerçekleşir. Ayrıca tok tutması ve iştah kesmesi de cabası. Baldır eriten içecekler içerisinde yeşil çay kesinlikle tüketilmesi gereken bir zayıflama çayı dır.

Greyfurt-Limon-Portakal: Turunçgiller arasında özellikle bu üçlü baldır eriten meyveler olarak adlandırılıyor. Baldır yağlarını ve diğer bölgesel yağları yakıcı bitkisel enzimler içeren bu turunçgiller, Egzersiz ile birlikte tüketildiğinde % 50 lere varan fazladan  bir yağ yakımı gerçekleştirmektedir

Tahıllar: Tahıllar lifçe zengin besinler oldukları için hem hazmı çalıştırırlar hem de metabolizmayı yükseltirler. Ayrıca tahıl tüketmenin vücudun insülin hormonu düzeyini düzenlediği de biliniyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi insülin hormonu ile vücudun bölgesel ve kitlesel zayıflama sağlaması arasında doğrudan bir ilişki vardır, Lifli gıdalar ayrıca geç hazmedildiği için açlığı bastırıcı ve tok tutucu özellikleri vardır.

3) Baldır eritme estetiği-Baldırdan yağ alma estetik ameliyatı

Bu operasyonlar baldır kaslarının aşırı gelişerek kötü bir görüntü oluşturan hastalara uygulanmaktadır. Operasyonun uygulanışı ise Dizin arkasından yapılan kısa bir kesiden girerek, endoskopik yöntemlerle baldır kasının bir kısmı alınır böylece baldır ve bacak kalınlığında azalma sağlanır. Ameliyat sonrasındaki komplikasyonlarıda göz önünde bulundurarak bu ameliyata hastanın durumu iyice değerlendirilerek karar verilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver