Kalın Bağırsak Nedir Görevi Hakkında Bilgi

Kalın Bağırsak Nedir Görevi

Kalın Bağırsak Nedir Görevi
Kalın Bağırsak anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kalın Bağırsak Nedir, Kalın Bağırsak Ne Anlama Gelir, Kalın Bağırsak Ne Demektir, Kalın Bağırsak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kalın Bağırsak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kalın Bağırsak Anlamı

Omurgalılarda ince bağırsaktan anüsün vücut yüzeyine açıldığı yere kadar uzanan, içi boş organ. İnsanda yaklaşık 1,5 m olan kalın bağırsak, ince bağırsaktan daha kalın ve kısadır. Kalın bağırsağın içini döşeyen mukoza düz ve kaygandır. Kalın bağırsağın en önemli işlevi sindirilmiş artıklardaki su ve elektrolitlerin emilerek kana geçmesini sağlamaktır. Bu olay insanda ortalama 24-30 saat kadar sürer. Ayrıca vücuttan atılana kadar dışkı kalın bağırsakta depolanır.

Konu ile ilgili aramalar: Kalın Bağırsak Nedir Kalın Bağırsak ödev ara Kalın Bağırsak kelime anlamı Kalın Bağırsak sözlükte ara Kalın Bağırsak ansiklopedi bilgi bankası ara Kalın Bağırsak ne demek Kalın Bağırsak neye denir

Kalın Bağırsak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver