Kalın Bağırsak Kanseri, Kalın Bağırsak Kanseri Neden Olur, Kalın Bağırsak Kanseri Neden Oluyor

kalın bağırsak kanseri nedenleri nelerdir, kalın bağırsak kanseri riski, kalın bağırsak kanseri sebepleri, kalın bağırsak kanserinin nedenleri

Kalın bağırsak kanseri nedenleri

Kanser çeşitleri arasında bulunan kalın bağırsak kanserinin en önemli belirtisi dışkıyla birlikte kan gelmesi olduğu gibi, bazı durumlarda kalın bağırsak kanseri hiçbir belirti vermeden sinsice de ilerleyebiliyor. Kalın bağırsak kanserine karşı kendimizi korumak ve bu hastalığın erken evrelerde fark edilip tedavisinin yapılması için uzmanlar düzenli kontrolden geçilmesini önermektedir. Peki ama kalın bağırsak kanseri nasıl oluşur? Kalın bağırsak kanserine yol açan sebepler nelerdir? İşte kalın bağırsak kanserinin nedenleri.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalın bağırsak kanseri neden olur?

Kalın bağırsak kanserinin görülmesinde polipler büyük rol oynamaktadır. Poliplerin endoskopik olarak çıkartılması sonucu kalın bağırsak kanseri önlenmiş olacağı için, bu hastalığı erken dönemlerde fark etmek oldukça mühimdir. Poliplerin yanı sıra genetik faktörlerinde kalın bağırsak kanserinin görülmesinde rolü bulunmaktadır. Ailesinde kalın bağırsak kanseri olanların yakalanma riski oldukça fazladır.

Kalın bağırsak kanserine sağlıksız beslenmede sebep olmaktadır. Bilhassa da, kırmızı et, yağlı yiyecekler, sebze ve meyveden yoksun bir beslenme kolon kanseri riski taşımaktadır. Bu sebeple uzmanlar bol sebze yemekleri tüketmeyi, gün içinde ara öğünlerde meyve yenmesini ve yağsız gıdaların tüketimine ağırlık verilmesini öneriyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver