Kalıcı Ruj Nasıl Sürülür, Ruj Nasıl Sürülmeli, Ruj Nasıl Sürülmelidir

ruj sürerken nelere dikkat etmeliyiz, ruj sürme teknikleri, ruj sürme yolları, ruj sürme yöntemleri

Ruj nasıl sürülür?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Ruj bir kadının en önemli makyaj malzemelerinden biri olması nedeniyle dikkatli sürülmesinde yarar var. Doğru rengi bulmak kadar rujun düzgün ve doğru sürülmesi de son derece önemlidir. Peki ruj nasıl sürülmelidir biliyor musunuz? Bilmeyenler için ruj sürme teknikleri;

 

Sürekli ruju tazelemek istemiyorsanız, bir kerede doğru sürmelisiniz. Makyaj yaparken rujunuza daha çok zaman ayırmalısınız. Özen göstererek sürdüğünüz rujunuzu gün içerisinde yeniden tazeleme gereği duymazsanız. Rujunuzun renkleri ve konturları daha uzun süre dudaklarınızda kalır. Dudaklarınıza çekici bir görünüm kazandırmak için buna dikkat edin.

Ruj sürmeden önce yüzünüze sürdüğünüzü fondöteni dudaklarınıza da sürün. Fondöten dudaklarınızın rengini açtığı için rujunuz daha belli olacaktır. Hele ki açık renk ruj sürecekseniz bu işlemi muhakkak yapmalısınız. Açık bazın üstüne sürülen ruj kendini daha çok belli eder.

Dudaklarınıza kontur çekin. Kontur, dudaklarınızın belirginleşmesini sağlar. Rujunuzun tonunda yada bir ton açığı kontur kalemi kullanabilirsiniz. Bilhassa dudaklarınız ince ise bu işlemi yaparak dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz.

Rujunuzu ruj fırçası yardımı ile sürün. Böylece renkler dudaklarınıza daha rahat yayılır. Ayrıca rujunuzun kalıcı olmasını da sağlar.

Rujunuzu sürdükten sonra sabitleyin. Bunun için kağıt mendil kullanın.rujunuzu sürdükten sonra kağıt mendili dudaklarınızın arasında sıkıştırın. Böylece rujunuzun fazlası kağıt mendile geçmiş ve ruj dudaklarınıza daha iyi işlemiş olur.

Mat bir görünüm istiyorsanız mendile pudra sürerek dudaklarınızda sıkıştırabilirsiniz. Daha bir mat görünüm için ise dudak kalemi ile dudaklarınızı boyayın.

Dudaklarınıza parlaklık vermek için ise parlatıcı kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver