KALICI MAKYAJ FAYDALARI NEDIR-KALICI MAKYAJI KIMLER YAPABILIR Hakkında Bilgi

Aşağıda KALICI MAKYAJ FAYDALARI NEDIR-KALICI MAKYAJI KIMLER YAPABILIR ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KALICI MAKYAJ FAYDALARI NEDIR-KALICI MAKYAJI KIMLER YAPABILIR

KALICI MAKYAJ
Kalıcı makyaj aslında ismindeki gibi bir makyaj çeşidi olmayıp tam anlamıyla estetik bir teknikle makyajı kalıcı hale getiren bir cilt bakımı güzellik uygulamasıdır. Şimdi sizlere derlediğimiz kalıcı makyajın faydaları ve kalıcı makyaj uygulaması hakkında bilgiler verelim.

Tatiliniz boyunca makyaj malzemesi taşımadan makyajlı görünmek istiyorsanız Kalıcı Makyaj uygulaması tam size göre… Dudak çevresini belirleyen, kaşları düzeltip şekillendiren ve gözlerde eye-liner çizgisini sürekli kılan “Kalıcı Makyaj” uygulaması aktif kadınlar ve diledikleri gibi makyaj yapamayanlar için çok kullanışlı. Geçmişi 500 yıla dayanan bu uygulama birkaç seansta yapılıyor ve kişiye göre ciltte 2 veya 5 yıl dayanabiliyor

Her zaman makyajlı olmanın yolu…
Kaşlarınızın biçiminden hoşlanmıyor musunuz? Eye-liner çekerken elleriniz mi titriyor yoksa düzgün çizgi çekemiyor musunuz? Dudaklarınızın doğallığını kaybetmeden biraz daha dolgun ve pembe görünmesini ister misiniz? Bu sorularınıza “Kalıcı Makyaj” evet diyor… Birkaç seans sonunda istediğiniz biçimde kaşlara, dudak biçimine ve makyajı yapılmış gözlere sahip olabiliyorsunuz. Ama önce sorularımız var:
Kalıcı Makyaj nedir?..
Son yıllarda çok rağbet gören “Kalıcı Makyaj” uygulaması Uzak Doğu kökenli bir uygulama. Aslında geçmişi 500 yılı aşan bir Uzak Doğu kültürüdür. Avrupa’da renkli kozmetik alanında uygulanmaya başladıktan sonra iki ana konuda kullanılmaya başladı:
1. Kusurların giderilmesinde, küçük olan beyaz ya da koyu renkli lekelerin silinmesinde, deforme olmuş kontürlerin düzeltilmesinde, dökülen kaşlardaki boşlukların doldurulmasında, ya da daha seyrek olarak da yapay ben yapmada, göğüs ucu oluşturmada uygulanabiliyor.
2. Makyaj amaçlı uygulamalarda: Genellikle kaşların biçimlendirilmesinde, dudak çevresinin belirlenmesinde ve eye-liner çekilmesinde başarılı sonuçlar veriyor.
Her iki tür uygulamaları da dermatologlar, doktorlar ve deneyimli estetisyenler yapıyor.

KALICI MAKYAJ NASIL YAPILIYOR?

Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için yüzeysel anestezi ve yağlar kullanılabileceği gibi, bir doktor ya da dişçi gözetiminde lokal anestezi de yapılabilir. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 2-3 saat kadardır.

Bir set mikro steril iğne, kalıcı renk karışımına batırılarak kişinin istekleri doğrultusunda cilde uygulanır. Taze renk, iğneler vasıtasıyla cildin üst tabakasına zerk edilir. Dövme uygulamasının aksine, cilt hafifçe kaldırılarak renk uygulandığından, daha ağrısız gerçekleşir. Yine aynı nedenle ciltteki travma da çok daha çabuk iyileşir. Uygulama sonrasında çoğu kişi normal hayata derhal devam edebilir.

Uygulamanın tam anlamıyla kalıcı olması bazı şeylere dikkat edilmesini gerektirir. Güneşin UV ışınlarına fazla maruz kalmak ya da solaryum seansları, cildin fazla kuru olması, bazı uyuşturucular ve sigara kalıcılığı olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir.

Alfa- hidroksi, retin-a ve glikolik asit, kalıcı makyaj uygulanan bölgelerden uzak tutulması gereken maddelerdir. Aksi halde etki azalabileceğinden belli sürelerde ekstra bakım gerekebilir. Göz kapaklarına güneş korumalı krem kullanmak, eye-liner uygulanmış gözlerde güneş gözlüğü takmak, dudaklara koruyucu sürmek gibi bazı önlemler makyajın kalıcılığını artıracaktır

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver