Kalıcı Kalp Pili, Kalıcı Kalp Pili Hangi Durumlarda Takılır, Kalıcı Kalp Pili Nasıl Takılıyor, Kalıcı Kalp Pili Takılma İşlemi

kalıcı kalp pili takılması, kalıcı kalp pili takma ameliyatı, kalıcı kalp pili uygulaması

Kalıcı kalp pili nasıl takılır?

Geçici ve kalıcı kalp pili olmak üzere, hastanın durumuna göre iki çeşitte uygulanan kalp pili takılası işlemlerinden daha önce sizlere geçici kalp pili nasıl takılır bundan bahsetmiştik, ancak kalp pili takılması işleminin nasıl yapıldığından söz etmemiştik. Bu yazımızda kalıcı pili hangi durumlarda takılır ve kalıcı kalp pili takılma işlemi nasıldır, bundan bahsedeceğiz. Kalıcı kalp pili takılması işlemi hakkında merak ettiklerinizi bu makalemizde yer alan bilgileri sonuna kadar okuyarak kalıcı pili uygulaması hakkında ki merakınızı giderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalıcı kalp pili takılması

Kalıcı kalp pili uygulaması işlemine, kalbin anormal çalışması durumunda kalp içerisinde yeterli elektrik akımının oluşmaması ile gerek duyulmaktadır. Normalde olması gereken kalp atışının kendiliğinden oluşmadığı durumlarda, kalp atışının gerçekleştirilmesi ve devamını sağlaması için kalıcı kalp piline gerek duyulur. Kalıcı kalp pili, kalp ritmi bozukluğu olan ve durumunun kendiliğinden iyileşmeyecek olan hastalara uygulanır.

Küçük bir cerrahi işlemi ve kanlı bir uygulama olan kalıcı pili takılması, kardiyak kateterizasyon laboratuvarında, elektro fizyoloji laboratuvarınızdaki, hastanelerin ameliyat odalarında ya da ayaktan hasta cerrahisi bölümünde uygulanmaktadır. Kalıcı kalp pili takılması işlemi öncesinde uygulama bölgesi tıraş edilerek temizlenir ve bölge uyuşturulur. Ardından kalp pili eğer göğüs duvarına takılacak ise cerrahi cep yaratmak için köprücük kemiğinin alt bölgesine ufak bir kesi uygulanır ve jeneratörden gelen kablolar toplardamardan geçirilerek elektrodun uç kısmı kalbin iç yüzeyine tutturulur.

Jeneratör köprücük kemiği altında açılmış olan özel cebe konulduktan sonra deriye dikiş atılır ve dışarıdan bakıldığı zaman pil hiçbir şekilde görünmemektedir. Kalıcı kalp pili takılması işlemi yaklaşık olarak 1 saat sürer.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver