Kalça Protezi, Kalça Protezi Ameliyatı, Kalça Protezi Ameliyatı Nasıl Yapılır, Kalça Protezi Nasıl Yapılır

kalça protezi operasyonu, kalçaya protez nasıl takılır, kalçaya protez takılması

Kalça protezi nasıl takılır?

Kalçada husule gelen sorunlar eğer hayat standartınızı düşürüyor ve yaşamınızda büyük sorunlara sebebiyet veriyorsa, kalçaprotezi uygulaması sayesinde bu sorununuzu ortadan kaldırabilir ve daha kaliteli bir yaşam biçimine sahip olabilirsiniz. Kalça protezi takılması işlemine başvuracak olan hastaların önceliği, iyi bir hekim olmalı ve bunun yanı sıra ameliyathane koşulları ve amelyat sonrası bakım hizmetleri göz ününde bulundurulmalıdır. Eğer bu kriterler göz önünde bulundurulmazsa, hastalarda enfeksiyon enfeksiyonu komplikasyonu gelişebilir. Bu durum, ek cerrahi müdahale demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalça protezi ameliyatı

Kalça protezi ameliyatında hemen hemen her hastanın en çok merak ettiği şey, ameliyatta sinir ve damar yaralanması risklerinin bulunup bulunmamasıdır. Ancak kalça protezi ameliyatında böyle bir sik yok denecek kadar azdır. Kalça kireçlenmesi, kalça kırıkları ve avaskuler nekroz problemlerinde uygulanan kalça protezi ameliyatında yapay eklem ya da total kalça protezi olarak isimlendirilen bu tedavi yönteminde, eklem bozuklukları ve yıpranmış olan yüzeylerin metal, plastik ve seramik türü malzemelerde değiştirilesiyle yapılır.

Kalça protezi ameliyatı iki bölümden oluşmakta, bunlardan ilki leğen kemiğinin içerisine yerleştirilecek olan yuvayı hazırlama işlemi, ikincisi ise eklem yapılacak olan ve bacak kemiğinin içerisine yerleştirilecek baş kısımdır. Çelik, titanyum ve benzeri alaşımlardan elde edilen protez uygulama esnasında temizlenmiş kemiklerin içerisine yerleştirilmekte ve bu malzemenin kemik tarafından sıkı bir şekilde tutulması ile işlem sonlandırılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver