Kalça Kireçlenmesi, Kalça Kireçlenmesi Hastalarının Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Hastalığı Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi Nasıl Geçer

kalça kireçlenmesi nasıl tedavi ediliyor, kalça kireçlenmesi tedavi yolları, kalça kireçlenmesi tedavi yöntemleri

Kalça kireçlenmesi nasıl tedavi edilir?

Kalça kemiğinde sıklıkla rastlanan ve kalça ağrısının en önemli sebeplerinden birisi olan kalça kireçlenmesi, ilk evrelerde hastaların kalça hareketlerinde tutukluk, ağrı ve topallama gibi şikayetlere sebep olurken, ilerlediği durumlarda kalça deformasyonuna sebep olmaktadır. Kalça kireçlenmesi tedavi edilmez ize, hastanın yürümesi giderek zorlaşacak, bacağının bir tarafında sanki çekilme varmış gibi hissedilecek ve ekseri bir kalçada husule gelen bu sorun giderek diğer kalçada da görülmeye başlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalça kireçlenmesi tedavisi

Tıp dalında koksartroz olarak bilinen kalça kireçlenmesinin tedavi yöntemi, cerrahi operasyondur. Ancak bunun öncesinde hastaya antiromatizmal ve kas gevşetici ilaçların kullanımı önerilir. Kaplıca tedavisi de kalça kireçlenmesini rahatlatan bir metottur. Ayrıca aşırı kilolu olan kişiler zayıflamadıkları müddetçe bu rahatsızlığı çok ciddi bir şekilde yaşayacaklar ve tedaviden ya çok uzun bir süre sonra yanıt alacaklar ya da hiç alamayacaklardır.

Kilo verilmesi, fizik tedavi, antoromatizmal ilaçlar, kas gevşetici ilaçlar, sağlam kalça tarafı ile baston kullanmak, yüzmek, bisiklet sürmek, egzersiz yapmak, düzenli bir uyku ve sık sık yüz üstü pozisyonda yatmak, kaplıca tedavisi hastanın kalça kireçlenmesi ameliyatı olmadan önceki tedavi yöntemleridir. Bu tedavi metotlarından cevap alamamış ve durumu ilerlemiş olan hastalara kalça kireçlenmesi ameliyatı uygulanmaktadır. Ancak bilinmelidir ki, kalça kireçlenmesi sorunu husule geldiğinde, bu sorunu durdurmak ya da geriye döndürmek çoğu kez mümkün olmayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver