Kalça İnceltme Hareketleri-Kalçaları Zayıflatma Egzersizleri Hakkında Bilgi

Aşağıda Kalça İnceltme Hareketleri-Kalçaları Zayıflatma Egzersizleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalça İnceltme Hareketleri-Kalçaları Zayıflatma Egzersizleri

Eskiler her ne kadar kadının kalçalısı demişlerse de günümüzde kalçanın güzel görünümüne ilişkin estetik algısı toplumda kökten değişiyor. Eskisi gibi büyük kalçalara sahip olan hanımlar yerine düzgün biçimli ve sıkı kalçalı bayanlar daha estetik bulunuyor ve elbette rağbet görüyor. Şimdi bizler de sizlere büyük kalçaları inceltmek için bazı bölgesel zayıflama hareketleri tavsiye edeceğiz. Bu sayede daha zayıflamış, içimli ve sıkı kalçalara sahip olmabilecek ve dar eteklerden, şortlardan ve kot pantolonlardan korkmanıza gerek kalmayacak. Üstelik bu kalça sıkılaştırıcı egzersizler için spor salonlarına gitmenize hiç gerek yok.

Kalça kaslarını hedef alan “Pilates” egzersizleri, jimnastikle bile çalışmayan kasları harekete geçirerek, vücudunuzun kısa sürede forma girmesini sağlıyor.

Bacak sıkılaştırma egzersizi

Yüzükoyun yere uzanın. Rahat hareket etmek için yere bir havlu serin. Kollarınız yerde çapraz olacak şekilde başınızı kollannızın üstüne yaslayın. Bacaklarınızı gergin tütün ve bir bacağınızı yerden 5-10 cm. kadar yukarı kaldırın. Bu sırada diğer bacağınız gergin bir şekilde parmak ucuyla yeri göstersin. Hareket sırasında nefes alın ve karnınızı içe doğru çekin.

Sırtüstü uzatma Egzersizi

Sırtüstü yere uzanın. Çeneniz dik bir şekilde, başınızı yerden kaldırın. Sol bacağınızı uzatıp, sağ bacağınızı dizden kırın ve iki elinizle kavrayın. Rahatça nefes alın ve verirken sol popo kasınızı sıkın. Bu sırada karnınız bir sünger gibi kasılacak. Hareketi en az 10 kez tekrarladıktan sonra aynı egzersizi diğer bacakla gerçekleştirin.

Derinlemesine rahatlama

Bu hareket, kısalmış kaslarla, kas kramplarına karşı alınan bir önlem niteliği taşıyor. Sırtüstü yere uzanın. Bacaklarınızı vücudunuzla 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde kaldırın. Ellerinizle bacaklarınızı dizlerinizin altından kavrayın ve mümkün olduğu kadar göğsünüze doğru yaklaştırmaya çalışın. Nefes alın ve içinizden 20′ye kadar sayıp nefesinizi verin.

Omurları açma Hareketleri

Yere uzanın ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Daha sonra dizden bacaklarınızı kırın ve belinizin düzlüğünü koruyarak nefes alın. Bu sırada omurlarınızın alt kısmını yerden yavaşça kaldırın. Hareketi yaparken karnınızın bir sünger gibi kasıldığını ve poponuzun sıkılaştığını hissedeceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver